Here's that math question I shared with you this morning, in case you want to try it on your co-workers.

A hammer and nail cost $1.10.

The hammer costs one dollar more than the nail.

How much does the nail cost?

Did you say 10 cents?  Yup, I did too.  The correct answer is 5 cents. Do the math and then slap your hand upside your head and say "duh"